19 Festiwal Piosenki Angielskiej

„No.1 HITS” – Hity z List Przebojów

Miłośnicy utworów muzycznych, a w szczególności tych, które zdobyły ogromną popularność i stały się prawdziwymi hitami, zagościli w ostatnim tygodniu października w Grójeckim Ośrodku Kultury. Okazją był 19 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej, którego tegorocznym tematem przewodnim były piosenki z pierwszych miejsc list przebojów.

W związku z przesuniętym pierwotnym terminem imprezy oraz obostrzeniami wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej, festiwal odbył się jedynie z udziałem zgłoszonych wykonawców. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Uczestnicy z całej Polski (48 osób), m.in. z Warszawy, Wrocławia, Kielc, Radomia, Katowic, Poznania, Łodzi i oczywiście Grójca i okolic, wyłonieni spośród dziewięćdziesięciu zgłoszeń w pierwszym etapie (luty 2020), rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych próbując przekonać jury, że to właśnie oni zasługują na nagrodę Grand Prix festiwalu. Zdaniem pani Ady Pośnik, przewodniczącej jury festiwalu, pasja śpiewania, radość i ekspresja podczas występów uczestników na pewno stała się motywacją dla innych.

Organizatorzy imprezy: Szkoła Języków Obcych ‘ENGLINK’, Grójecki Ośrodek Kultury oraz L.O. im. P. Skargi w Grójcu, zadowoleni są z faktu, że festiwal z roku na rok cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem uzdolnionych wykonawców, co przyczynia się do wysokiego poziomu wykonania utworów konkursowych.

Główną nagrodę Grand Prix Festiwalu zdobyła Magdalena Stefanowska z Wrocławia za wykonanie utworu „I believe in you and me” Whitney Houston. Laureatami festiwalu w poszczególnych kategoriach zostali: kategoria do 9 lat: Michalina Cedro (Kielce), kategoria 10-13 lat: Natalia Kosmowska (Opatkowice), kategoria 14-16 lat: Natalia Królik (Sulejówek), kategoria powyżej 16 lat: Magdalena Stefanowska (Wrocław). Nagrodę specjalną Dyrektora L.O. im. P. Skargi otrzymała Julia Stefanowska (Wrocław). Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie internetowej Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Podziękowania dla głównych sponsorów festiwalu: p. Krzysztofa Ambroziaka – Starosty Powiatu Grójeckiego, p. Dariusza Gwiazdy – Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Rady Rodziców przy grójeckim L.O., wydawnictw Pearson i Macmillan, TOP Market Chynów, IPA Region Radom. Tegoroczny festiwal odbywał się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu młodzieży i ich rodziców, przyjemność śpiewania idzie w parze z nauką języka angielskiego oraz nabywaniem doświadczenia scenicznego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas dwudziestej edycji festiwalu, szeroka publiczność będzie mogła cieszyć się z występów uzdolnionych muzycznie wykonawców.                                                                                                

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestników, dziękujemy oraz zapraszamy do Grójca na kolejną edycję festiwalu już za rok.

Comments are closed.